Dodaj do ulubionych

Witamy na stronach kariery firmy Transcom Worldwide Poland

Transcom - Dobry Start do kariery zawodowej

Czy uważasz, że zdobywanie doświadczenia zawodowego na etapie studiów ma znaczenie? Zapoznaj się z poniższym artykułem i sprawdź opinię ekspertów.


Obecne trendy na rynku pracy wykazują, że zdobywanie doświadczenia zawodowego na etapie studiów jest niezbędne do kształtowania przyszłej kariery zawodowej. Same studia już nie wystarczą do tego, aby wyróżnić się wśród innych kandydatów. Pracodawcy przywiązują dużą wagę do doświadczenia zawodowego, które stanowi dopełnienie wiedzy teoretycznej, nabytej podczas studiów.

 

- Nasi studenci chętnie podejmują wszelkiego rodzaju staże oraz praktyki. Podczas wyboru potencjalnej firmy młodzi ludzie kierują się przede wszystkim jej profilem działalności, realną szansą na podjęcie zatrudnienia oraz zdobyciem referencji. Ponadto ważny jest dla nich również rozwój umiejętności językowych - mówi Krzysztof Michalski, Starszy Specjalista ds. Kontaktu z Pracodawcami.

 

Choć koniunktura na rynku pracy ulega widocznej poprawie to jednak wciąż 14% absolwentów z wyższym wykształceniem pozostaje bez zatrudnienia. Z analizy wyników badań przeprowadzonych przez Grupę Progres wynika, że głównymi przyczynami sceptycznego podejścia do zatrudnienia absolwentów jest ich brak doświadczenia i kompetencji.

 

Pracodawcy wymieniają trzy podstawowe aspekty, które wpłynęłyby na większą otwartość w zatrudnieniu osób bez doświadczenia, to m.in.: możliwość sprawdzenia umiejętności przed zatrudnieniem na stałe, unikatowe kompetencje brakujące na rynku pracy oraz niższe oczekiwania finansowe. Bardzo ważne jest to, by młodzi ludzie już podczas studiów nabierali doświadczenia, które uczyni ich atrakcyjniejszymi na konkurencyjnym rynku pracy. Dobrym miejscem do zdobycia pierwszego doświadczenia i kompetencji dla studentów i uczniów jest praca w firmach typu call center, które biorą pod uwagę niepełną dyspozycyjność swoich pracowników. Na Pomorzu największym pracodawcą tego typu jest firma Transcom , która w Gdańsku i Olsztynie zatrudnia ponad 1000 konsultantów, którzy oferują klientom operującym w Polsce i za granicą wsparcie CRM w dziesięciu językach: polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, szwedzkim, duńskim, tureckim i chińskim.

Transcom dba o swoich konsultantów zapewniając im zaplecze socjalne o podwyższonym standardzie,  nasi konsultanci mogą liczyć na przyjacielską atmosferę, swobodę, zabawę i relaks - mówi Joanna Osińska, Country Human Resources Manager Transcom.

Pracodawca dba o to, aby pracowników nigdy nie dotknęła rutyna, znużenie i wypalenie. Służą temu liczne akcje, konkursy, tygodnie tematyczne i wiele innych atrakcyjnych działań.

Transcom to pracodawca, który zauważył i docenił u młodych ludzi, to co naturalnie posiadają: otwartość i chęć rozwoju, wiedzę na temat nowych technologii. Z uwagi na branże jakimi zajmuje się firma m.in: telekomunikacja,  motoryzacja czy finanse, młody wiek konsultanta, co jest rzadkością na rynku pracy, stanowi atut.

Znajdź pracę dla siebie:

Kategorie ofert

2013 © Transcom Worldwide Poland